Są to skórzane buty z wysokimi cholewami. Mają sztywną i gładką podeszwę oraz usztywnioną cholewę, która nie opada, nie marszczy się i pozwala sterować koniem za pomocą umiejętnego naciskania łydką. W dzisiejszej modzie z oficerek pozostał fason, materiały i techniczne aspekty nie grają już tak ważnej roli.
Oficerki były częścią codziennego stroju męskiego od XVII wieku. Nazywano je inaczej butami kurierskimi. W XVIII wieku pojawiły się popularne Wellingtony, które nawiązywały do myślistwa i jeździectwa.
Kozaki oficerki powstały na wzór butów wojskowych. Nosili je oficerowie wyższej rangi, gdyż posiadanie jednej pary wymagało zbyt wielu funduszy. Dlatego też buty te do dziś cieszą się poważaniem i nadal kojarzone są z prestiżem. Jeśli chodzi o fason to nic od tamtych lat się nie zmieniły. Nadal są wysokie, sięgają pod kolana, mają zaokrąglone noski, usztywniane cholewki i półtoracentymetrowy obcas. Aby utrzymać je w dobrym stanie należy używać prawideł.
W modzie damskiej buty z wysoką cholewką pojawiły się w latach 60 – tych XX wieku za sprawą Mary Quant i Andre Courregesa. Na typowe oficerki trzeba było poczekać do lat 90-tych. Wypromował je styl grunge, który kojarzony był z topornymi butami z cholewkami, wkładanymi do delikatnych sukienek. [podobne: torebki skórzane włoskie wyprzedaż, stroje kąpielowe dalia, sukienki polskich producentów ]
Oficerki odnajdą się w wielu różnych stylizacjachi. Mogą je nosić kobiety wytworne i eleganckie, a także preferujące casualowy, swobodny i przede wszystkim nowoczesny dizajn. Nosi się je do legginsów, do wąskich i szerokich spódnic, do luźnych oversizowych swetrów, ale też do klasycznych żakietów.
[przypisy: boldenone, węże do piaskowania, kasetony świetlne ]
[hasła pokrewne: sukienka ryłko, ryłko baleriny, jakie buty do jeansów ]